fot. pixabay.com

Ćwierć miliona złotych odprawy za jeden dzień pracy córki Róży Thun

250 tys. złotych  – tyle zarobi córka europoseł Róży Thun za jeden dzień pracy w Centralnym Ośrodku Informatyki. Instytucja podlega Ministerstwu Cyfryzacji.

W przestrzeni medialnej pojawiły się informacje, że Maria Thun, córka europoseł Róży Thun, bez żadnego oficjalnego konkursu zatrudniona została  w Centralnym Ośrodku Informatyki. Zgodę na to wyrazić miał wicepremier, minister cyfryzacji, Krzysztof Gawkowski. W wyniku medialnej burzy, na polecenie premiera Donalda Tuska, Maria Thun została zwolniona. Przepracowała jeden dzień. Jako odprawę otrzymać ma kwotę w wysokości sześciomiesięcznej pensji, wynoszącą łącznie 250 tys. złotych. Wicepremier Krzystof Gawkowski zaprzecza  temu, że Maria Thun w ogóle była zatrudniona w Centralnym Ośrodku Informatyki, w związku z czym twierdzi, że te pieniądze jej się nie należą.

Posłowie Prawa i Sprawiedliwości przeprowadzili w tej sprawie kontrolę poselską. Wynika z niej, że to, co mówi szef resortu cyfryzacji, jest nieprawdą – wskazał poseł Waldemar Buda z PiS.

– Mamy nawet potwierdzenia, z których wynika, że pobrała sprzęt – telefony, sprzęt komputerowy – dostała kartę i normalnie funkcjonowała w siedzibie Centralnego Ośrodka Informatyki. Dysponujemy mailami, zgodami osobistymi pana wicepremiera Krzysztofa Gawkowskiego, że wyraził zgodę na zatrudnienie – zwrócił uwagę polityk.

To nie tylko nepotyzmem czy protekcja polityczna, ale również narażenie Skarbu Państwa na konkretne wydatki. Jak wskazał poseł Marcin Horała z PiS, osoby, które do tego doprowadziły – czyli premier Donald Tusk, wicepremier Krzysztof Gawkowski oraz wiceminister cyfryzacji, Michał Gramatyka – muszą za to odpowiedzieć.

– Narazili Skarb Państwa na straty, doprowadzili do sytuacji, że ktoś pracuje jeden dzień i ma dostać 250 tys. złotych, a wreszcie doprowadzili do tego, że bycie znajomą pana Gawkowkiego, bycie córką pani Róży Marii Gräfin von Thun und Hohenstein vel Woźniakowskiej, predestynuje do zatrudnienia na wysokich stanowiskach, do zdobywania informacji o rekrutacjach, których w otwartym i publicznym obiegu nie ma – mówił Marcin Horała.

Posłowie zapowiedzieli, że będą się uważnie przyglądać całej sprawie. Poinformowali też, że jeśli kwota odprawy zostanie wypłacona, złożą stosowne zawiadomienia.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl