Minister Z. Rau i szef Czerwonego Krzyża rozmawiali o pomocy humanitarnej w regionach dotkniętych konfliktami 

O pomocy humanitarnej w regionach dotkniętych konfliktami rozmawiali szef MSZ, Zbigniew Rau, oraz prezes Międzynarodowego Komitetu Czerwonego Krzyża, Peter Maurer – poinformował polski resort dyplomacji.

MSZ przekazało w komunikacie, że minister Zbigniew Rau, aktualny przewodniczący Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie, podkreślił wagę, jaką Polska będzie przykładać do wsparcia na rzecz ludności, która na co dzień doświadcza konsekwencji kryzysów i konfliktów zbrojnych.

Resort dyplomacji podkreślił, że Międzynarodowy Komitet Czerwonego Krzyża – jako jedna z najdłużej działających organizacji humanitarnych na świecie – posiada ogromny dorobek zasług i wiedzę na temat niesienia pomocy.

„Polska uznaje MKCK za jednego z kluczowych partnerów w zakresie niesienia pomocy humanitarnej, w szczególności na obszarach, do których dostęp jest bardzo ograniczony” – zaznaczył minister Zbigniew Rau.

Prezes Peter Maurer – jak wskazano w komunikacie MSZ – podziękował Polsce za wieloletnią doskonałą współpracę z Międzynarodowym Komitetem Czerwonego Krzyża oraz konsekwentne wsparcie finansowe dla aktywności Komitetu w strefach konfliktów.

W 2018 r. Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP podpisało z Międzynarodowym Komitetem Czerwonego Krzyża porozumienie o współpracy, które stanowi doskonały przykład budowania trwałych i prestiżowych partnerstw naszego kraju w obszarze ochrony ludności cywilnej w konfliktach zbrojnych, udzielania pomocy humanitarnej oraz promowania przestrzegania norm międzynarodowego prawa humanitarnego.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl