Minister środowiska: Prawo łowieckie budzi emocje

Prawo łowieckie i jego nowelizacja to temat, który budzi wiele emocji i ścierają się tam interesy myśliwych, rolników i ekologów – podkreślił dziś minister środowiska Henryk Kowalczyk. Według ministra nieporozumienia wynikają głównie „z wzajemnego niezrozumienia”.

W siedzibie resortu środowiska z inicjatywy nowego ministra odbywa się spotkanie konsultacyjne dot. zmian w Prawie łowieckim z m.in. myśliwymi, ekologami, rolnikami.

Minister Kowalczyk przyznał, że Prawo łowieckie „to temat, który budzi wiele emocji”. Podkreślił, że ścierają się w nim interesy myśliwych, rolników i obrońców zwierząt. Według ministra nieporozumienia wynikają głównie „z wzajemnego niezrozumienia”. Dlatego też zaapelował do uczestników spotkania, by podczas dyskusji „szanowali odmienne opinie”.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl