fot. https://twitter.com/szczepan_wojcik

Minister rolnictwa spotkał się z protestującymi rolnikami. Rozmowy były merytoryczne i przebiegały spokojnie

Minister rolnictwa i rozwoju wsi, Czesław Siekierski, powiedział po spotkaniu z protestującymi rolnikami w Zosinie, że przyjechał skonkretyzować ich postulaty. Rozmowy były merytoryczne i przebiegały spokojnie.

Minister Czesław Siekierski spotkał się z protestującymi rolnikami w Zosinie. Szef resortu podkreślił, że dostrzega kilka problemów, z którymi boryka się polskie rolnictwo. Jednym z nich jest – jak mówił – napływ produktów rolno-spożywczych z Ukrainy.

https://twitter.com/szczepan_wojcik/status/1761300052616556819

– Chcemy rozmawiać także w Unii Europejskiej o tym, żeby Unia partycypowała w pokryciu części kosztów strat, które ponieśli rolnicy poprzez nierównowagę na rynku, która się wytworzyła z powodu napływu niekonkurencyjnych towarów na polski rynek. Proszę rozdzielić to od tego, że chcemy pomagać i pomagamy Ukrainie. To jest jeden obszar spraw, a innym obszarem są sprawy gospodarcze – mówił Czesław Siekierski.

Szczepan Wójcik, prezes Instytutu Gospodarki Rolnej, powiedział w Radiu Maryja, że podczas rozmów z ministrem zabrakło konkretów. Działacz dodał, że w tej sprawie potrzebne jest zaangażowanie premiera.

– Nie dostaliśmy żadnego konkretu, absolutnie. Nic, z czym moglibyśmy wyjść do protestujących rolników, którzy czekali na nasze ustalenia poza tym, że minister obiecał, że będzie w naszym temacie rozmawiał. Tyle, że my już rozmawiamy bardzo długo, bardzo długo przedstawiamy nasze postulaty. Zasadniczo uważam, że sam pan minister Siekierski – nawet jeśli będzie miał chęci – nic nie zrobi, jeśli nie będzie miał wsparcia polskiego premiera, który z kolei będzie razem z nim walczył o nasze interesy w Brukseli. Uważam, że jest zbyt mało silny, żeby to wszystko przeforsować, zresztą sam powiedział, że pewne jego możliwości są ograniczone – zwrócił uwagę Szczepan Wójcik.

https://twitter.com/szczepan_wojcik/status/1761049087246242253

Rolnicy protestują w Polsce od kilkunastu dni. [czytaj więcej] Demonstracje odbywają się też w innych krajach Europy. [więcej]

RIRM/radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl