fot. flickr.com

Minister obrony Rosji: W wojskach rozpoczęły się sprawdziany gotowości bojowej

Siły zbrojne Rosji rozpoczęły sprawdziany gotowości bojowej; w ciągu kwietnia armia przeprowadzi ponad 4 tysiące rozmaitych ćwiczeń – poinformował we wtorek minister obrony Siergiej Szojgu. Oświadczył, że chodzi o planowane wcześniej sprawdziany.

„Wojska wyszły na poligony w celu przeprowadzenia ćwiczeń taktycznych, taktyczno-specjalnych i dwustronnych” – powiedział Siergiej Szojgu.

Polecił podwładnym, by zapewnili „wysoką jakość ćwiczeń kontrolnych i bezpieczeństwo podczas przemieszczania się eszelonów żołnierskich i sprzętu wojskowego”.

Według komunikatu ministerstwa obrony Rosji w kwietniu odbędzie się 4048 ćwiczeń o rozmaitym zasięgu, na około 100 poligonach i 520 obiektach szkoleń i zaopatrzenia.

Sprawdziany odbędą się we wszystkich okręgach wojskowych Rosji i we Flocie Północnej, a także na Kamczatce, Wyspach Kurylskich i na Dalekiej Północy. Wezmą w nich udział wszystkie rodzaje wojsk.

Sprawdziany gotowości bojowej rozpoczęto w czasie, gdy wzrosło napięcie w ukraińskim Donbasie, a Rosja – według władz w Kijowie – wzmocniła swoje siły przy granicy z Ukrainą.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl