Minister obrony Grecji chce zawracać do Turcji łodzie z migrantami

Minister obrony Grecji Panos Kammenos opowiedział się za zawarciem przez Unię Europejską porozumienia z Turcją, które umożliwiłoby unijnej agencji Frontex zatrzymywanie i zawracanie – na wodach tureckich – łodzi przewożących migrantów na greckie wyspy.

Kammenos powiedział, że złożył już propozycję w tej sprawie swym kolegom z UE i że okazali oni „wielkie zainteresowanie”. Ateny chcą też poruszyć tę kwestię w rozmowach z przedstawicielami NATO.

Minister oświadczył, że greckie władze są w stanie lokalizować łodzie z migrantami opuszczające Turcję i zawiadamiać Frontex oraz turecką straż przybrzeżną. Podkreślił, że rozwiązanie, które zaproponował, powstrzymałoby wielki napływ migrantów do Grecji, a także zapobiegłoby tragediom tych ludzi, których wielu ginie na morzu.

To głównie przez Grecję do UE przedostają się setki tysięcy uchodźców i migrantów, najczęściej przeprawiających się przez granicę morską z Turcji. W ubiegłym roku było to ponad milion osób.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl