fot. PAP/Marcin Obara

Minister M. Gróbarczyk: Spotkanie z papieżem najważniejszym momentem Rejsu Niepodległości

Spotkanie delegacji załogi „Daru Młodzieży” z papieżem Franciszkiem w sobotę w nuncjaturze apostolskiej w Panamie to najważniejszy moment Rejsu Niepodległości – powiedział PAP minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk po tej audiencji.

„Dar Młodzieży”, który przypłynął na Światowe Dni Młodzieży, stoi w porcie w Panamie od wtorku.

Minister Marek Gróbarczyk, który uczestniczył w sobotnim spotkaniu w nuncjaturze, powiedział PAP: „Papież Franciszek otrzymał zaproszenie na Dar Młodzieży. Niestety z przyczyn oczywistych nie mógł przyjść, więc Dar Młodzieży przyszedł do niego”.

„Jest to najważniejszy moment trwającego od 20 maja 2018 roku Rejsu Niepodległości” – dodał minister.

Rano w sobotę miejscowego czasu przed udaniem się na Mszę św. do katedry Franciszek przyjął w nuncjaturze apostolskiej 40-osobową delegację załogi „Daru Młodzieży” [więcej]. https://www.radiomaryja.pl/informacje/polska-informacje/papiez-franciszek-przyjal-uczestnikow-rejsu-niepodleglosci/

Watykan w wydanej nocie wyjaśnił, że żaglowiec odbywa rejs dookoła świata w związku ŚDM oraz z okazji stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Dodano, że w rejsie uczestniczą setki młodych ludzi.

Papież, pozdrawiając Polaków, „podziękował im za tę piękną inicjatywę” – podkreślił Watykan. W wydanym komunikacie opublikował także zdjęcie ze spotkania Franciszka z polską delegacją.

PAP/RIRM

drukuj