Minister gospodarki Rosji: Nałożymy cła na pewne amerykańskie towary

W odpowiedzi na nałożone przez USA cła na stal i aluminium Rosja wprowadzi dodatkowe cła na niektóre amerykańskie towary – zapowiedział we wtorek w Mińsku minister gospodarki Rosji Maksim Orieszkin.

M. Orieszkin dodał, że cła będą dotyczyły produktów, które mają odpowiedniki na rynku krajowym. Zapewnił, że decyzja ta nie wpłynie na rosyjskie wskaźniki makroekonomiczne.

– Rosja korzysta z prawa w ramach Światowej Organizacji Handlu i wprowadza środki równoważne wobec towarów importowanych z USA – powiedział       Maksim Orieszkin podczas wizyty na Białorusi rosyjskiej delegacji pod przewodnictwem prezydenta Władimira Putina.

Minister nie sprecyzował, na jakie towary będzie nałożone cło. Podkreślił jednak, że nowe regulacje zaczną obowiązywać „wkrótce”.

8 marca prezydent USA Donald Trump podpisał rozporządzenie nakładające cła na import stali w wysokości 25 proc., a na import aluminium 10 proc.

Według kwietniowego komunikatu Światowej Organizacji Handlu (WTO) Rosja wystąpiła do WTO o odszkodowania od USA za cła importowe.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl