fot. PAP/Wojtek Jargiło

Minister Anna Moskwa została wybrana do Rady Zarządzającej Międzynarodowej Agencji Energetycznej

Polska minister klimatu i środowiska, Anna Moskwa, została wybrana na wiceprzewodniczącą Rady Zarządzającej Międzynarodowej Agencji Energetycznej. Jest to organizacją powołana w ramach Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD) w celu wdrożenia międzynarodowego programu energetycznego.

Międzynarodowa Agencja Energetyczna została utworzona w 1974 roku w następstwie pierwszego światowego kryzysu naftowego. Polska jest jej członkiem od 2008 roku. W środę wieczorem minister klimatu i środowiska, Anna Moskwa, za pośrednictwem swojego profilu na Twitterze poinformowała, że jako wiceprzewodnicząca będzie zasiadać w Radzie Zarządzającej Agencji.

 „Dziękujemy za zaufanie. Obok przedstawicieli z Australii, Kanady i Holandii, zostałam wybrana na wiceprzewodniczącą Rady Zarządzającej Międzynarodowej Agencji Energetycznej. Agencja jest wiodącą międzynarodową instytucją w energetyce. To wyraz uznania dla polskiej polityki energetycznej, naszych osiągnięć i kierunków działań” – napisała minister Anna Moskwa.

Do głównych zadań Międzynarodowej Agencji Energetycznej należy m.in: utrzymanie i poprawa systemów reagowania na wypadek przerw w dostawach ropy naftowej, pomoc w integracji polityk energetycznych i ochrony środowiska oraz promocja racjonalnych polityk energetycznych w kontekście globalnym poprzez współpracę z krajami niebędącymi członkami Agencji, przemysłem i organizacjami międzynarodowymi.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl