fot. PAP/Piotr Nowak

Min. Z. Ziobro: W oparciu o nowy stan prawny przygotowano wytyczne dla prokuratorów w sprawie postępowań dotyczących tzw. mafii lekowej

W oparciu o nowy stan prawny przygotowano wytyczne dla prokuratorów w sprawie postępowań dotyczących tzw. mafii lekowej – przekazał minister sprawiedliwości, prokurator generalny Zbigniew Ziobro. Jeszcze dziś mają one zostać rozesłane.

W trakcie konferencji prasowej szef resortu sprawiedliwości przypomniał, że 6 czerwca w życie weszły nowe przepisy dotyczące walki z tzw. mafią lekową. Zaznaczył, że ustawa w tym obszarze uzbroiła polskie państwo w niezbędne narzędzia, które pozwalają w sposób skuteczny walczyć z przestępczością tzw. mafii lekowej.

W ocenie ministra nowa sytuacja prawna odwraca dotychczas stan w „bitwie pomiędzy mafią a państwem”.

– Nie mam co do tego żadnych wątpliwości, że polskie państwo okaże się, dzięki tym zmianom, nieporównywalnie bardziej skuteczne i sprawnie radzące sobie z przestępczością w obszarze mafii lekowej niż miało to miejsce przed tymi zmianami. Zrobiliśmy coś zgoła odwrotnego niż uczyniła pod koniec swoich rządów koalicja Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego. Oni wtedy rozbroili państwo, a my to państwo bardzo mocno uzbroiliśmy w takie narzędzia, które w naszej ocenie w sposób skuteczny pozwolą ścigać mafię lekową – mówił minister Zbigniew Ziobro. 

Minister Zbigniew Ziobro wskazał, że w 2015 roku rząd PO-PSL zlikwidował prawnokarną odpowiedzialność za zachowania, którymi parała się mafia lekowa. Ocenił, że był to prezent dla mafii lekowej.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl