fot. PAP/EPA

Min. Z. Ziobro: To, co robi V. Jourova, jest nawoływaniem polskich sędziów do anarchii

Ile osób musi jeszcze powiedzieć wiceszefowej KE, Vierze Jourovej, że to, co robi, jest nawoływaniem polskich sędziów do anarchii i wywołuje chaos prawny; UE nie może kwestionować kształtu naszego sądownictwa – oświadczył minister sprawiedliwości, Zbigniew Ziobro.

„Wirtualna Polska” napisała w poniedziałek, że Vera Jourova na zamkniętym spotkaniu z polskimi dziennikarzami powiedziała, że „niestety w Polsce zwiększyła się zależność sędziów od polityków, powstał dualizm prawny, wiele decyzji jest kwestionowanych”.

„To totalny chaos, który jest pogłębiany poprzez negowanie wyroków europejskich sądów. Zastanawiam się, ile osób musi jeszcze powiedzieć ministrowi Ziobro, że to, co robi, jest złe?” – relacjonowała słowa wiceszefowej KE „Wirtualna Polska”.

Prokurator Generalny odpowiedział V. Jourovej na Twitterze.

„Ile osób musi jeszcze powiedzieć Vierze Jourovej, że to, co robi, jest nawoływaniem polskich sędziów do anarchii i wywołuje chaos prawny, godzący w bezpieczeństwo obywateli? UE nie może kwestionować kształtu naszego sądownictwa. Polska jest suwerenna i KE tego nie zmieni” – napisał Zbigniew Ziobro.

„To, co w Hiszpanii i Niemczech jest normalną procedurą przy wyborze sędziów z udziałem parlamentu, w Polsce stało się zarzutem o niszczenie praworządności. Nie zgodzę się na hipokryzję i szantaż ze strony unijnych urzędników, ani na próby uczynienia z Polski wasala Brukseli” – dodał.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl