PAP/Roman Zawistowski

Min. Z. Ziobro: Konstytucyjny zakaz adopcji przez pary jednopłciowe gwarancją bezpieczeństwa dla dzieci

Ministerstwo Sprawiedliwości popiera dążenia prezydenta Andrzeja Dudy, aby w konstytucji był zakaz adopcji dzieci przez pary jednopłciowe – powiedział w Tomaszowie Mazowieckim (Łódzkie) szef resortu sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

Inicjatywa prezydenta, który chce umieszczenia w Konstytucji RP artykułu o zakazie przysposobienia i adopcji dzieci przez pary jednopłciowe, jest jak najbardziej słuszna – powiedział minister Ziobro, podczas konferencji prasowej w Tomaszowie Mazowieckim.

„Prezydent odpowiada na agresję pewnych środowisk, które chcą narzucić większej części społeczeństwa swoje własne poglądy i wymusić zmiany w funkcjonalnym zakresie rodziny” – podkreślił minister.

Dotyczy to także edukacji seksualnej, której elementy mogą przekazywać osoby nieodpowiednie dla wychowania najmłodszych – dodał Zbigniew Ziobro.

„Prezydent chce zagwarantować poczucie bezpieczeństwa polskim rodzicom, poprzez zapisy w polskiej konstytucji” – powiedział szef Ministerstwa Sprawiedliwości. Jak dodał, środowiska liberalne i lewicowe mają różne, sprzeczne z interesem rodziny, pomysły na wychowanie i edukację dzieci i młodzieży.

„Jeśli słyszę stanowiska pana Biedronia i pana Trzaskowskiego, i jego zastępcy pana Rabieja, ufam, że konstytucja zostanie zmieniona w zakresie wpisania zakazu adopcji dzieci przez pary jednopłciowe” – powiedział min. Zbigniew Ziobro.

W sobotę prezydent Andrzej Duda zapowiedział, że w polskiej konstytucji powinien wprost być zapis, że wykluczone jest przysposobienie lub adopcja dziecka przez osobę pozostającą w związku jednopłciowym.

„W poniedziałek podpiszę odpowiedni dokument wraz z prezydenckim projektem zmian w konstytucji” – powiedział prezydent Andrzej Duda.

PAP

drukuj