fot. PAP/Radek Pietruszka

Min. Z. Ziobro: K. Morawiecki jest postacią, która zapisała się w kartach polskiej historii i zostanie zapamiętana

Kornel Morawiecki jest postacią, która zapisała się w kartach polskiej historii i zostanie zapamiętana – powiedział minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

Politycy wspominają marszałka seniora i działacza opozycji demokratycznej w PRL-u – Kornela Morawieckiego. Ojciec premiera Mateusza Morawieckiego zmarł wczoraj w wieku 78 lat. Poseł od miesięcy walczył z rakiem trzustki.

Minister Zbigniew Ziobro przekazał wyrazy współczucia Premierowi Mateuszowi Morawieckiemu. Przypomniał, że premier był mocno związany ze swoim ojcem.

– To zawsze każdego uderza, to utrata bliskiej osoby, zwłaszcza w sytuacji, kiedy pan premier był tak bardzo związany ze swoim tatą – nie tylko w wymiarze rodzinnym, ale w związku z działalnością publiczną. Ojciec był na pewno przewodnikiem i punktem odniesienia przez całe życie. To dla niego na pewno ciężki cios, zwłaszcza w tym trudnym momencie, kiedy przychodzi mu kierować państwem i kampanią wyborczą. Słowa głębokiego współczucia – mówił Zbigniew Ziobro.

Prezydent Andrzej Duda nadał opozycjoniście Order Orła Białego za zasługi na rzecz przemian demokratycznych w Polsce.

Kornel Morawiecki był do ostatnich chwil aktywny w życiu politycznym. Poseł miał kandydować z ramienia PiS-u na senatora w okręgu podlaskim. O mandat w tym regionie powalczy Marek Komorowski, doświadczony samorządowiec.

RIRM

drukuj