fot. PAP/Roman Zawistowski

Min. Z. Ziobro: Fundusz Sprawiedliwości niesie pomoc w wielu miejscach w Polsce

Fundusz Sprawiedliwości niesie pomoc w bardzo wielu miejscach w Polsce; nie wszystkim się to podoba, ale póki jest rząd Zjednoczonej Prawicy, a prezydent Andrzej Duda będzie nas wspierał, będziemy służyć mieszkańcom – powiedział minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

„Szereg szpitali woj. łódzkiego będzie otrzymywało dalsze wsparcie w ramach przeciwdziałania sytuacji pandemicznej i przyjmuję z satysfakcją, że możemy zakupywać za pieniądze pochodzące od skazanych nowoczesny sprzęt diagnostyczny dla szeregu szpitali” – powiedział Ziobro podczas konferencji prasowej w Tomaszowie Mazowieckim (Łódzkie).

Jak przypomniał, w piątek był na Podkarpaciu, gdzie w ramach pomocy z Funduszu Sprawiedliwości tamtejsze ochotnicze straże pożarne zostały wsparte 50 pompami.

„Również w woj. łódzkim przekazaliśmy już łącznie kilkanaście mln zł przede wszystkim ochotniczym strażom pożarnym, w wielu miejscach zostały już zakupione wozy strażackie” – dodał minister.

„Sądzę, że tak przeznaczona pomoc z tego Funduszu jest najlepiej wydana i trudno sobie wyobrazić lepsze przeznaczenie środków pochodzących od osób skazanych, choć nie wszystkim się to podoba” – ocenił szef MS.

Jak zaznaczył „Platforma Obywatelska i jej całe środowisko konsekwentnie krytykuje takie działanie Funduszu, ale myślę, że nie będzie mogła tego zmienić”.

„Póki żyje rząd Zjednoczonej Prawicy, póki prezydent Andrzej Duda będzie wspierał nasz Fundusz, będziemy starali się służyć mieszkańcom wielu miejsc w Polsce i pomagać na tyle, na ile jest to możliwe” – zapowiedział Ziobro.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl