Min. W. Bańka: Powrót Roberta to wspaniała wiadomość

„Powrót Roberta Kubicy do Formuły 1 to wiadomość, na którą przez wiele lat czekało w Polsce wielu kibiców. To wspaniała historia, który toczy się po prawie ośmiu latach” – powiedział w wywiadzie dla TVP Info szef resortu sportu Witold Bańka.

Minister przypomniał, że wiele osób po wypadku Kubicy wątpiło w możliwość jego powrotu do sportu.

„A on pokazał siłę woli prawdziwego mistrza. Przez lata zdeterminowany walczył o powrót, przechodził trudną rehabilitację, aby dojść krok po kroku do pełnej sprawności. I choć wydaje się, że obecnie w pełni sprawny nie jest, to pomimo tego już pokazał, że może być bardzo szybki i groźny dla rywali na torze” – dodał Witold Bańka.

Szef resortu sportu bardzo wysoko ocenia całą drogę powrotu krakowianina na szczyt sportu motorowego.

„Robert zawsze miał i nadal ma wielki talent. Tego nie musi udowadniać. On teraz już nic nie musi, a tylko może… To jest dla sportowca komfortowa sytuacja, która – mam nadzieję – będzie mu bardzo pomocna. Cieszę się, że o jego wielkim powrocie dzisiaj informują media na całym świecie” – zaznaczył.

Witold Bańka, były lekkoatleta, jest przekonany, że Kubicy w realizacji planów powrotu do sportu pomogła wielka siła woli.

„Mówimy kolokwialnie, że w sporcie głowa to połowa sukcesu. Robert sobie z tym bardzo dobrze poradził, aspekt psychologiczny i wiara w swoje możliwości przyniosły efekt. Nie jest tajemnicą, że sportowca najlepiej hartują porażki. Teraz otwiera się nowy rozdział w jego karierze, wierzę, że będzie znakomitym ambasadorem Polski” – przyznał minister sportu.

Robert Kubica jest – w opinii szefa resortu – jednym z najbardziej rozpoznawalnych polskich sportowców na świecie.

„Dlatego warto było, aby nasz champion gospodarczy Orlen włączył się w pomoc umożliwiającą mu starty. Dzięki temu koncern zyskał wspaniałego ambasadora, a kibice przeżyją wiele emocjonujących momentów” – dodał Witold Bańka.

Na pytanie, jak ocenia występy piłkarskiej reprezentacji Polski prowadzonej przez nowego szkoleniowca Jerzego Brzęczka, minister krótko stwierdził, że selekcjoner potrzebuje czasu, aby się zgrać z drużyną.

„Sport potrzebuje cierpliwości, dajmy trenerowi Brzęczkowi jeszcze trochę czasu…” – powiedział.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl