fot. me.gov.pl

Min. Tchórzewski: Na rozwój sieci gazowej wydamy 7,5 mld zł

W ciągu kilku lat Polska Spółka Gazownictwa należąca do PGNiG wyda 7,5 mld zł na rozwój sieci gazowej w kraju – podkreślił w czwartek minister energii Krzysztof Tchórzewski. Dodał, że do końca 2020 roku 90 proc. Polaków będzie mogło podłączyć się do sieci gazowej.

„Ten program jest olbrzymim wysiłkiem finansowym, jeśli chodzi o Polską Spółkę Gazownictwa i PGNiG” – ocenił minister Tchórzewski, który brał udział w podwarszawskim Halinowie w konferencji na temat programu przyspieszonej gazyfikacji.

Poinformował, że po analizach dywidenda za ubiegły rok (miała być w tym roku wypłacona) zostanie „skierowana na stworzenie tego funduszu, by ten program mógł być realizowany”. Na inwestycje w ciągu najbliższych lat ma zostać przeznaczone 7,5 mld zł – dodał.

„Na koniec tego programu, na koniec 2020 roku 90 proc. ludności Polski będzie miało dostęp do gazu. Nie każdy będzie chciał skorzystać, ale dostęp będzie umożliwiony w ulicy będzie przyłącze, będzie można się przyłączyć” – powiedział Krzysztof Tchórzewski.

PAP/RIRM

drukuj