Min. Radziwiłł: Podpisano 21 umów wzmacniających ochronę zdrowia na 250 mln zł

Dofinansowanie ratownictwa medycznego oraz wyposażenie szpitali to główny cel projektów wzmacniających ochronę zdrowia; w czwartek podpisano umowy o dofinansowanie 21 projektów na 250 mln zł – poinformował minister zdrowia Konstanty Radziwiłł.

W Ministerstwie Zdrowia odbyła się uroczystość podpisania umów o dofinansowanie projektów wzmacniających strategiczną infrastrukturę ochrony zdrowia. Oprócz ministra Radziwiłła wzięli w niej udział wiceminister zdrowia Piotr Gryza i minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska.

„Wszystkie umowy, które dzisiaj zostaną podpisane, razem warte są 250 mln zł. To naprawdę duży zastrzyk środków, które pozwolą zrealizować najważniejsze potrzeby przede wszystkim w dwóch obszarach: w ratownictwie medycznym (…) i drugi obszar to wyposażenie ośrodków o działaniu ponadregionalnym, które dzięki temu będą wychodzić naprzeciw rzeczywistym potrzebom mieszkańców” – powiedział dziennikarzom Konstanty Radziwiłł.

Dodał, że wielospecjalistyczny szpital wojewódzki w Gorzowie Wielkopolskim podpisuje w czwartek dwie umowy.

„Jedna umowa dotyczy sprzętu dla szpitalnego oddziału ratunkowego, a druga – akceleratora do radioterapii. Obie umowy są warte ponad 25 mln zł” – poinformował minister.

Konstanty Radziwiłł podkreślił, że podpisane w czwartek umowy dotyczą także modernizacji i doposażenia klinik dziecięcych m.in. w Wojskowym Instytucie Medycznym w szpitalu Anny Mazowieckiej w Warszawie, w Centralnym Szpitalu Klinicznym w Łodzi, w Szpitalu Klinicznym nr 1 w Katowicach i w Wojskowym Szpitalu z Polikliniką w Krakowie.

PAP/RIRM/TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl