fot. PAP/Radek Pietruszka

Min. P. Czarnek: Kościół w Polsce podlega brutalnemu atakowi

W wielu częściach Europy Kościoła już nie ma. W Polsce on jest, dlatego podlega brutalnemu atakowi i musimy go bronić – powiedział w czwartek minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. Dodał, że jest to „atak, który ma na celu dechrystianizację Polski na wzór europejski”.

Szef MEiN w TVP INFO pytany był m.in. o ataki na katolików w Polsce. Zdaniem ministra edukacji mamy do czynienia z „potężnym atakiem na Kościół w Polsce”.

„Jak państwo otworzycie sobie te tak zwane wolne media, otworzycie sobie różne portale internetowe, których nazwy przez litość nie będę wymieniał, to codziennie macie państwo jakieś obrzydliwy hejt na seminaria, na Kościół, na księży, na duchowieństwo, na krzyż, na symbole religijne, na wszystko, co jest związane z chrześcijaństwem” – powiedział Przemysław Czarnek.

Dodał, że jest to „atak, który ma na celu jedną rzecz – dechrystianizację Polski na wzór europejski”.

„To się nie uda, ale efekty tego widzimy. Te pobicia księży na schodach przed kościołem. (…) To jest brutalny atak na nasze wartości i na fundament czegoś, co nazywamy polskością, a który jest oparty na chrześcijaństwie od 1054 lat” – podkreślił.

Jak wskazał, „w wielu częściach Europy Kościoła już nie ma, natomiast w Polsce on jest, dlatego podlega tak brutalnemu atakowi i musimy go bronić”.

PAP

drukuj