Min. P. Czarnek: Co by było, gdyby nie Radio Maryja? Walec laicyzacji przejechałby nas jak na Zachodzie

fot. Monika Tomaszek

Co by było, gdyby nie Radio Maryja? Walec laicyzacji przejechałby nas jak na Zachodzie. Myśląc o przeszłości, dziękujemy za Radio Maryja, za biskupów takich jak ks. bp Wiesław Śmigiel – wykształcony w KUL. Za KUL też dziękujemy. Dziękujemy także za wszystkich naszych wybitnych bohaterów, przodków, mężów stanu, dzięki którym dzisiaj tu jesteśmy – w wolnej Polsce – powiedział minister prof. Przemysław Czarnek w Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II podczas 13. Dziękczynienia w Rodzinie.

W Toruniu trwa 13. Dziękczynienie w Rodzinie. Po zakończonej Eucharystii w Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II słowo do pielgrzymów skierował minister edukacji i nauki prof. Przemysław Czarnek.

– Chciałbym wspomnieć ks. kard. Stefana Wyszyńskiego, którego beatyfikację będziemy przeżywać za kilka dni. Od 1 września w kanonie lektur uzupełniających jest książka „Ojciec wolnych ludzi” autorstwa Pawła Zuchniewicza. Prosimy nauczycieli, żeby ją polecali i wymagali od uczniów jej czytania. W tej książce ks. kard. Stefan Wyszyński, wspominając swoich wybitnych przodków, mówił tak: „Nie rozmyślam nadto o przeszłości, nie zanurzam się w marzenia o przyszłości – to Boża sprawa. Jestem tu i teraz i tu działam”. Taka jest rodzina Radia Maryja – wskazał minister edukacji i nauki.

W tym roku Radio Maryja będzie obchodzić 30. rocznicę powstania Radia Maryja. Minister Przemysław Czarnek podkreślił rolę Radia Maryja i Telewizji Trwam.

– Co by było, gdyby nie Radio Maryja? Walec laicyzacji przejechałby nas jak na Zachodzie. Myśląc o przeszłości, dziękujemy za Radio Maryja, za biskupów takich jak ks. bp Wiesław Śmigiel – wykształcony w KUL. Za KUL też dziękujemy. Dziękujemy także za wszystkich naszych wybitnych bohaterów, przodków, mężów stanu, dzięki którym dzisiaj tu jesteśmy – w wolnej Polsce – akcentował szef resortu edukacji.

Prof. Przemysław Czarnek zwrócił uwagę, że Rodzina Radia Maryja, modli się za przyszłość Polski i Polaków, całego świata i za ludzkość.

– My, Rodzina Radia Maryja, modlimy się za przyszłość Polski i Polaków, całego świata i za ludzkość, bo to mamy na myśli, marząc o przyszłości. Zostawiamy to Panu Bogu, pracując na Jego cześć, Jego chwałę i na chwałę naszej ojczyzny. Razem z małżonką, obecną dziś ze mną, bardzo za to wszystko dziękuję. Dziękujemy Rodzinie Radia Maryja, której razem z małżonką czujemy się częścią i czuć się będziemy zawsze – podkreślił minister.

radiomaryja.pl

drukuj