fot. PAP/Marcin Onufryjuk

Min. M. Maląg: „Dobry start” w tym roku – w budżecie zagwarantowane około 1,5 mld złotych na wyprawki szkolne

Już ponad 577 tysięcy wniosków złożyli rodzice w ramach tegorocznej edycji programu ,,Dobry start”. O liczbie złożonych wniosków poinformowała w Białymstoku minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg.

Polityk podkreślała, że polityka rządu Zjednoczonej Prawicy pokazuje, iż rodzina jest w centrum uwagi. Marlena Maląg mówiła, że potwierdzone jest to też w podpisanej przez prezydenta Andrzeja Dudę Karcie Rodziny i nie są to tylko słowa, ale konkrety.

Minister zaznaczyła, że zainteresowanie programem ,,Dobry start” jest duże, a co roku objętych jest nim ok. 4,5 mln dzieci. W tegorocznej jego edycji – jak mówiła – wpłynęło już ponad 577 tysięcy wniosków o wyprawkę szkolną.

– W tym roku zostało złożone już na chwilę obecną ponad 577 tys. wniosków, a więc widzimy, jakie jest zainteresowanie rodziców przygotowaniem dzieci do rozpoczęcia roku szkolnego, a tak jak pan minister już zapowiadał, pierwszego września uczniowie mają już normalnie wrócić do szkoły. „Dobry start” w tym roku – w budżecie zagwarantowane około 1,5 mld złotych. W poprzednich latach zostały te środki również w podobnej wysokości wydatkowane, w sumie 2 mld 680 mln złotych – mówiła minister Marlena Maląg.

Trzecia edycja programu ,,Dobry start” ruszyła 1 lipca. 300 zł na wyprawkę szkolą przysługuje wszystkim uczniom do 20. roku życia, a w przypadku niepełnosprawności do 24. roku życia, bez względu na dochód rodziny.

Od początku lipca rodzice mogą składać wnioski o świadczenie drogą elektroniczną. Przyjmowanie wniosków papierowych rozpocznie się 1 sierpnia.

RIRM

drukuj