fot. www.gov.pl

Min. M. Błaszczak wręczył nagrody laureatom konkursu na projekt drona dla Wojska Polskiego

Mariusz Błaszczak,  minister obrony narodowej, wręczył nagrody laureatom konkursu dla uczelni wojskowych na projekt nowego drona dla Wojska Polskiego.

Konkurs skierowany był do podchorążych i cywilnych studentów oraz doktorantów uczelni wojskowych.

fot. www.gov.pl

W pierwszej fazie zgłoszono 38 projektów. W kolejnym etapie studenci otrzymali środki na budowę maszyn. W ten sposób zrealizowano 12 projektów.

Szef Ministerstwa Obrony Narodowej wyraził uznanie, że w krótkim czasie ze względu na pandemię, udało się przygotować i przetestować drony.

fot. www.gov.pl

– Chciałbym podkreślić, że jestem pod wrażeniem waszych umiejętności. Te wszystkie konstrukcje, które zostały zgłoszone i zaprezentowane, należą do konstrukcji szczególnie się wyróżniających. Ich wyjątkowość widać w zaawansowaniu technicznym i pomysłowości – mówił do laureatów minister Mariusz Błaszczak.

Wartość nagrody głównej w poszczególnych kategoriach wyniosła po 50 tys. złotych.  Mariusz Błaszczak, zapewnił, że nie jest to ostatni konkurs. Wydarzenie ma być organizowane cyklicznie.

fot. www.gov.pl

 

RIRM/radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl