fot. twitter.com/terytorialsi

Min. M. Błaszczak: Wielu żołnierzy w strefie przy granicy uczestniczyło w pasterkach

Wielu żołnierzy, którzy spędzali Boże Narodzenie na służbie przy granicy, uczestniczyło w pasterkach odprawianych w kościołach i kaplicach w strefie przygranicznej – poinformował w sobotę minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak na Twitterze.

„Święta Bożego Narodzenia to czas modlitwy, zadumy, spotkań w gronie rodziny. W tym roku część żołnierzy spędza Boże Narodzenie na służbie strzegąc bezpieczeństwa naszych granic. Wielu z nich uczestniczyło w pasterkach odprawianych w kościołach i kaplicach w strefie przygranicznej” – napisał szef MON. Do wpisu minister dołączył zdjęcia z uroczystych Pasterek, w których brali udział żołnierze.

W piątek Mariusz Błaszczak wraz z premierem Mateuszem Morawieckim wzięli udział w spotkaniu świątecznym z żołnierzami służącymi na granicy z Białorusią zorganizowanym w obozowisku Nowa Łuka (woj. podlaskie).

Na granicach UE i Białorusi trwa kryzys, od czasu, gdy na wiosnę gwałtownie wzrosła liczba prób nielegalnego przekroczenia granicy białoruskiej z Litwą, Łotwą i Polską przez migrantów z krajów Bliskiego Wschodu, Afryki i innych regionów.

Od początku roku Straż Graniczna zanotowała prawie 40 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej, z czego w listopadzie 8,9 tys., w październiku 17,5 tys., wrześniu 7,7 tys., sierpniu 3,5 tys. Natomiast od początku grudnia było prawie 1,4 tys. prób.

Od 1 grudnia do 1 marca 2022 r. na terenie przy granicy z Białorusią obowiązuje zakaz przebywania, z którego wyłączeni są m.in. mieszkańcy czy miejscowi przedsiębiorcy.

PAP

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl