fot. PAP/Paweł Supernak

Szef MON o żołnierzach-sportowcach: Dziękuję, że będąc żołnierzami uprawiacie sport; dzięki temu rozsławiacie imię Polski na arenie międzynarodowej

Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak spotkał się w czwartek z żołnierzami-sportowcami, którzy będą reprezentować Polskę podczas zbliżających się Igrzysk Olimpijskich w Tokio.

Żołnierzem, a równocześnie sportowcem może być osoba, która jest nie tylko sprawna fizycznie, ale także ta, która posiada silny charakter i jest gotowa do walki – mówił na spotkaniu z żołnierzami-olimpijczykami minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.

– Bardzo dziękuję za to, że będąc żołnierzami Wojska Polskiego uprawiacie sport, bo dzięki temu rozsławiacie imię Polski na arenie międzynarodowej, ale również stanowicie przykład i wzór dla waszych koleżanek i kolegów, a więc dla żołnierzy Wojska Polskiego – podkreślił szef MON.

Na 215 reprezentantów z Polski powołanych na XXXII Letnie Igrzyska Olimpijskie jest 61 żołnierzy Wojska Polskiego.

– To jest wielkość rekordowa. Wcześniej nigdy tak wielu sportowców nie było żołnierzami Wojska Polskiego (…) Jestem pewien, że z honorem będziecie walczyć o jak najlepsze miejsca, że ta walka będzie odbywała się w imię zasady fair-play, że do ostatniego metra, do ostatniej sekundy będziecie walczyć o to, żeby zająć jak najlepsze miejsca – mówił Mariusz Błaszczak.

https://twitter.com/MON_GOV_PL/status/1413123876331077634

O swojej walce na Igrzyskach zapewniają także żołnierze-sportowcy.

– Obiecujemy dołożyć wszelkich starań, aby na tegorocznych igrzyskach Mazurek Dąbrowskiego brzmiał jak najczęściej. Jesteśmy dumni, że możemy reprezentować Polskę na arenie międzynarodowej, a tym samym służyć Niepodległej – zaznaczyła Justyna Święty-Ersetic, żołnierz-sportowiec, lekkoatleta.

Letnie Igrzyska Olimpijskie w Tokio rozpoczną się 23 lipca, a zakończą 8 sierpnia. Ze względu na pandemię i rosnącą liczbę zakażeń w Japonii wydarzenie odbędzie się bez udziału kibiców.

 

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl