fot. TT/mblaszczak

Min. M. Błaszczak: 22 żołnierzy-weteranów weźmie udział w Invictus Games w 2021 r.

Dzięki wsparciu Ministerstwa Obrony Narodowej 22 żołnierzy-weteranów, którzy zostali poszkodowani pełniąc służbę na misjach, będzie reprezentowało Polskę w międzynarodowych zawodach Invictus Games w maju 2021 r. – poinformował minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.

Invictus Games to międzynarodowe zawody sportowo-rehabilitacyjne dla weteranów. Założeniem zawodów jest integracja weteranów i ich rodzin podczas wspólnych zawodów sportowych.

„Dzięki wsparciu MON, 22 żołnierzy-weteranów, którzy zostali poszkodowani pełniąc służbę na misjach, będzie reprezentowało Polskę w międzynarodowych zawodach #InvictusGames w maju 2021. Dziękujemy za Waszą służbę i mocno trzymamy kciuki” – poinformował w niedzielę na Twitterze minister obrony narodowej.

Do tej pory odbyły się cztery edycje Invictus Games: w Wielkiej Brytanii (2014 r.), w Stanach Zjednoczonych Ameryki (2016 r.), w Kanadzie (2017 r.) oraz w Australii (2018 r.). Z roku na rok rośnie zarówno liczba biorących w nich udział weteranów, jak też krajów, które wystawiają swoje reprezentacje. W ostatniej edycji IG w Sydney udział wzięli również polscy weterani.

Zawody, które miały odbyć się w tym roku w Hadze w Holandii w związku z epidemią koronawirusa zostały przełożone. Nowy termin ustalono na 29 maja do 5 czerwca 2021 r. Został on ustalony w porozumieniu z Fundacją Invictus Games oraz krajami uczestnikami i partnerami. Zawody będą prowadzone zgodnie z wytycznymi sanitarnymi dotyczącymi COVID-19.

PAP

drukuj