Min. Ł. Szumowski: Związki mają prawo protestować, ale ministerstwo szuka rozwiązań

Związki zawodowe zawsze mają prawo protestować. Regulacje, które zaproponowaliśmy niektórym zawodom, a będziemy starali się wszystkim, są korzystne dla pracowników – ocenił w środę minister zdrowia Łukasz Szumowski pytany o planowany sobotni protest w Warszawie.

Protest 22 września w Warszawie organizuje Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych. Zapowiada ono, że udział w nim wezmą pracownicy zrzeszonych w nim branż, m.in. górnictwa i energetyki, przemysłu, oświaty i nauki, usług publicznych, budownictwa, transportu i handlu. Udział deklarują też przedstawiciele sektora zdrowia, m.in. fizjoterapeuci.

„Nie jestem ani zaskoczony, ani zdziwiony protestem. OPZZ zapowiadało go od długiego czasu. Związki zawodowe zawsze mają prawo protestować. Regulacje, które zaproponowaliśmy w niektórych zawodach, a będziemy starali się proponować wszystkim zawodom, są korzystne dla pracowników” – powiedział minister.

„W proteście uczestniczy nie tylko ochrona zdrowia, ale też sfera budżetowa. Rozmawiamy z pielęgniarkami, fizjoterapeutami, ratownikami i innymi zawodami. Trwa dialog, chcielibyśmy, by w efekcie obie strony zaakceptowały jego wyniki” – dodał.

Sobotnia manifestacja OPZZ odbędzie się pod hasłem „Polska potrzebuje wyższych płac!”. Jej uczestnicy od godz. 11.00 zaczną się gromadzić na pl. Trzech Krzyży. W południe wyruszą w kierunku kancelarii premiera.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl