fot. PAP/Grzegorz Michałowski

Min. Ł. Szumowski: NFZ będzie pokrywał koszty związane z pobytem rodzica chorego dziecka w szpitalu

Narodowy Fundusz Zdrowia będzie pokrywał wszystkie koszty związane z pobytem rodzica lub opiekuna chorego dziecka w szpitalu – zapowiedział podczas dzisiejszej konferencji minister zdrowia Łukasz Szumowski.

W Sejmie odbyło się drugie czytanie projektu, który zakłada zniesienie jakichkolwiek opłat pobytu rodzica lub opiekuna z chorym dzieckiem w szpitalu.

– Zdecydowaliśmy, że NFZ będzie pokrywał wszystkie koszty związane z pobytem rodzica – czy to koszty pościeli, łóżka, posiłku – czyli wszystko, co jest z tym związane – poinformował minister Łukasz Szumowski.

– Chciałbym, żeby komfort rodzica był znacznie lepszy i żeby też dziecku dać komfort – wyjaśnił szef resortu zdrowia.

Do tej pory było tak, że z powodu niemałych kosztów rodzice rezygnowali z dłuższego pobytu w szpitalach, dlatego zniesienie opłat ma na uwadze nie tylko komfort rodzica, ale przede wszystkim dobro dziecka.

– Wiemy, że zdrowienie dziecka, jego rekonwalescencja, jego pobyt jest naprawdę lepszy dla zdrowia tego dziecka, jeżeli jest rodzic razem z nim w szpitalu – wskazał Łukasz Szumowski.

Nowe regulacje mają umożliwić to wszystkim rodzicom we wszystkich placówkach szpitalnych.

– Zbliża się Dzień Matki, Dzień Dziecka i myślę, że to będzie dobry prezent dla wszystkich rodziców, dla mam, które borykają się z problemami zdrowotnymi swoich dzieci – zaznaczyła wiceminister zdrowia Józefa Szczurek – Żelazko.

Głosowanie w Sejmie w sprawie nowych przepisów odbędzie się dzisiaj wieczorem.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl