fot. twitter.com/PiotrUscinski

P. Uściński: Konferencja o tzw. tęczowych rodzinach nie będzie uczciwą debatą

Konferencja o tzw. tęczowych rodzinach organizowana na Uniwersytecie Warszawskim nie będzie uczciwą debatą – ocenił Piotr Uściński, poseł Prawa i Sprawiedliwości. Polityk wskazał, że nie usłyszymy tam nic o faktycznych skutkach adopcji dzieci przez pary LGBT.

Wydarzenie organizuje środowisko aktywistów homoseksualnych forsujące na UW ideologię gender. Konferencja będzie miała miejsce w Kampusie Głównym Uniwersytetu, w budynku Samorządu Studentów.

Działacze LGBT będą mówić o tym, jak żyją w Polsce tzw. tęczowe rodziny i o co im chodzi. Celem wydarzenia jest przedstawienie homoseksualistów jako grupy rzekomo dyskryminowanej w społeczeństwie.

Sprawę skomentował poseł PiS Piotr Uściński.

– Myślę, że nie będzie to uczciwa debata. Na normalnej debacie przedstawiono by, jakie są skutki wychowania dzieci przez związki jednopłciowe. Obserwuje się je już w Ameryce i widać, że ci ludzie mają bardzo trudne życie oraz zepsutą psychikę. Takie rzeczy nie powinny się zdarzać, a Uniwersytet Warszawski nie powinien szerzyć tej wrogiej rodzinie ideologii – podkreślił poseł Piotr Uściński.  

W kontekście organizacji na UW konferencji o tzw. tęczowych rodzinach warto też przypomnieć, że chociażby przed dwoma laty władze tej uczelni nie zgodziły się na spotkanie z Rebeccą Kiessling, amerykańską działaczką pro-life.

Tłumaczono wtedy, że spotkanie ,,miałoby formę promowania określonego stanowiska światopoglądowego”. Co ciekawe, teraz uczelnia nie dostrzega ideologicznego charakteru konferencji, jaką organizują działacze LGBT.

RIRM

drukuj