fot.PAP/Abaca

NFZ: Oddającym krew i jej składniki, przysługuje ulga na przejazdy środkami publicznego transportu zbiorowego

Oddającym krew i jej składniki, w tym osocze po chorobie COVID-19, podczas stanu zagrożenia epidemicznego albo stanu epidemii, przysługują dwa dni zwolnienia i ulga na przejazdy środkami publicznego transportu zbiorowego – podał w czwartek NFZ.

Narodowy Fundusz Zdrowia poinformował, że jeśli odda się krew lub jej składniki, w tym osocze po przebytym COVID-19, można liczyć na dwa dni zwolnienia od pracy lub czynności służbowych – w dniu oddania krwi lub jej składników oraz w dniu następnym.

Uprawnienie obejmuje też 33 proc. ulgi na przejazdy środkami publicznego transportu zbiorowego, jeśli oddało się krew lub jej składniki co najmniej trzy razy.

Ulgę na przejazdy potwierdza zaświadczenie wydane przez Regionalne Centrum, Wojskowe Centrum lub Centrum MSWiA. Zawiera ono: datę wydania, imię i nazwisko dawcy krwi oraz informację o oddaniu krwi lub jej składników co najmniej trzykrotnie. Uprawnienie przysługuje przez sześć miesięcy od dnia wystawienia zaświadczenia.

PAP

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl