fot. twitter.com/KancelariaSejmu

Min. Ł. Szumowski: Czas szybko przeprocedować akty prawne, które są potrzebne, żebyśmy funkcjonowali jako państwo

Czas szybko procedować akty prawne, które są potrzebne dla funkcjonowania państwa – mówił w Sejmie minister zdrowia Łukasz Szumowski. Posłowie stawili się w czwartek na posiedzeniu. Koalicja Obywatelska i Konfederacja nie zgodziły się wcześniej, by całe posiedzenie odbywało się w formie zdalnej.

Minister zdrowia zwrócił uwagę podczas posiedzenia Sejmu, że co prawda będzie wzrastała liczba chorych i umierających, ale jest jeszcze czas na wypracowanie niezbędnych mechanizmów, które obronią Polaków i nasz kraj.

– Będzie wzrastała liczba chorych, będziemy mieli coraz więcej osób umierających. Tak jest wszędzie. Jedyne co my możemy zrobić, to ograniczyć tę liczbę poprzez nieprzychodzenie w miejsca, gdzie nie musimy, niechodzenie po ulicach. Chodzenie do pracy, gdzie jest to niezbędne. Medycy pracują, posłowie też, członkowie rządu również. Są miejsca, gdzie musimy pracować. Natomiast czas jest na to, żebyśmy wspólnie wypracowali najlepsze mechanizmy, które obronią polską gospodarkę, obronią nas wszystkich, które ochronią naszą służbę zdrowia. […] Myślę, że czas jest na to, żeby szybko przeprocedować wszystkie niezbędne akty prawne, które są potrzebne, abyśmy funkcjonowali jako państwo. I myślę, że dzięki temu, że dzięki bardzo racjonalnej postawie, będziemy mogli funkcjonować jako Polska, polski naród w kolejnych latach – powiedział prof. Łukasz Szumowski, minister zdrowia.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl