Min. Gliński: jest wola polityczna, by rozwijać sektor organizacji pozarządowych

Polski rząd uważa sektor pozarządowy za niezbywalny element polskiej demokracji. Jest wola polityczna, żeby w Polsce ten sektor rozwijać – mówił dziś podczas konferencji prasowej w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów wicepremier, minister kultury profesor Piotr Gliński.

Zdaniem wicepremiera rola państwa w procesach wsparcia dla organizacji pozarządowych i społeczeństwa obywatelskiego jest niezbywalna.

Jak zaznaczył profesor Piotr Gliński, na całym świecie organizacje pozarządowe wszędzie otrzymują wsparcie ze środków publicznych w sposób transparentny, na ogół zgodny z pewnymi procedurami. „Tak też jest w Polsce i chcemy ten kierunek dalej rozwijać” – zaznaczył minister.

Rząd przygotowuje rozwiązania mające ułatwić działalność organizacji pozarządowych i zapewnić im równy dostęp do środków finansowych. Aktualnie przygotowywana jest ustawa o Narodowym Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl