Min. Gliński: Muzeum Historii Polski w stanie surowym będzie gotowe w 2018 r.

Muzeum Historii Polski w stanie surowym najprawdopodobniej będzie już gotowe na 100-lecie niepodległości i powstanie pierwsza tymczasowa ekspozycja – poinformował dziś na antenie RMF FM wicepremier, minister kultury prof. Piotr Gliński.

„Najprawdopodobniej Muzeum Historii Polski w stanie surowym będzie już gotowe na obchodach 100-lecia Niepodległości Polski i będzie pierwsza ekspozycja taka tymczasowa” – powiedział w radiu RMF FM wicepremier Piotr Gliński.

Dopytywany, czy obchody 100-lecia niepodległości Polski będą świętowane z „wypasem”, minister kultury i dziedzictwa narodowego odpowiedział, że „z wypasem nie należy obchodzić, natomiast trzeba obchodzić godnie i na odpowiednim poziomie”. Wicepremier zapowiedział, że w listopadzie 2018 r. zostanie otwarte muzeum marszałka Piłsudskiego.

Premier Gliński był też pytany, czy jest za tym, aby zmienić konstytucję.

„Jest prawdą, że myśmy od dłuższego czasu mówili, że powinniśmy dążyć do racjonalnej zmiany polskiej konstytucji, bo ona ma 20 lat. To już jest dostateczny okres czasu, żeby ją zmienić, tym bardziej, że ona została przyjęta w surowych warunkach politycznych, bo wtedy dominowała w Polsce >>frakcja naszych towarzyszy<<„ – zaznaczył.

Na pytanie, czy referendum konstytucyjne, co proponuje prezydent Andrzej Duda, to dobry pomysł, Piotr Gliński podkreślił, „że tak naprawdę trudno powiedzieć”.

„Myślę, że nie jest to zły pomysł, natomiast zobaczymy, jak będą wyglądały uzgodnienia przede wszystkim z macierzystym środowiskiem politycznym prezydenta” – podkreślił wicepremier Gliński.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl