fot. Tomasz Strąg

[TYLKO U NAS] Min. P. Gliński: Chcemy, żeby Polska była państwem dobrobytu

Chcemy, żeby Polska była państwem dobrobytu, aby ludziom lepiej się żyło i był to jednocześnie polski model – to jest połączenia odważnej modernizacji państwa, z zapewnieniem wysokiego poziomu jakości życia ludzi, z zachowaniem naszej tożsamości, tradycji, religii i kultury – powiedział wicepremier prof. Piotr Gliński, minister kultury i dziedzictwa narodowego, w „Rozmowach niedokończonych” w TV Trwam.

Wicepremier prof. Piotr Gliński zaakcentował, że celem rządu Zjednoczonej Prawicy jest dbanie o dobro publiczne.

– My jesteśmy od tego, żeby czynić dobro publiczne. To dobro musi być jakoś zdefiniowane i ono się uściśla w rozmowach, debatach, często kłótniach. Pracujemy nad tym i później decydujemy się na jakiś kształt tego dobra w jakiejś kolejności do realizacji. My nazwaliśmy ten nasz program „Polski model państwa dobrobytu”, bo chcemy, żeby Polska była państwem dobrobytu, aby ludziom lepiej się żyło i był to jednocześnie polski model – to jest połączenia odważnej modernizacji państwa, z zapewnieniem wysokiego poziomu jakości życia ludzi, z zachowaniem naszej tożsamości, tradycji, religii i kultury – mówił wicepremier.

My chcemy żyć na poziomie europejskim z zachowaniem naszej polskiej swoistości – podkreślił minister.

– Ja bym apelował przede wszystkim o to, żebyśmy byli odpowiedzialni. Wszyscy odpowiadamy za Polskę. To nie ma tak, że coś się stanie poza nami, że ktoś za nas coś zrobi. Jeżeli chcemy kontynuować ten dobry czas dla Polski, to każdy z nas musi być odpowiedzialny i aktywny. My się tak intensywnie spotykamy z Państwem, żeby zdać raport z tego, co do tej pory zrobiliśmy, ale i powiedzieć o tym, co chcemy jeszcze zrobić. To wszystko jest weryfikowalne – oznajmił polityk.

Ta kampania wyborcza to jest pojedynek na wiarygodność – wskazał gość TV Trwam.

– My jesteśmy wiarygodni. Zobowiązaliśmy się do czegoś i myślę, że ponad 90 proc. zobowiązań zostało zrealizowanych, a gdy spojrzymy na to, co dodatkowo zostało zrealizowane, to na pewno jest to ponad 100 proc., bo wiele dodatkowych rzeczy udało nam się zrealizować dzięki temu, że tak sprawnie poszły sprawy gospodarcze i budżetowe. Potrafiliśmy nasze państwo przywrócić do sprawności. Polska jest sprawna tam, gdzie być powinna – podsumował wicepremier prof. Piotr Gliński.

Program „Rozmowy niedokończone” z udziałem wicepremiera prof. Piotra Glińskiego, ministra kultury i dziedzictwa narodowego, mogą Państwo obejrzeć [tutaj].

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl