fot. PAP/Paweł Supernak

Min. G. Puda: Niedługo resort rolnictwa przedstawi projekt ustawy o rodzinnych gospodarstwach rolnych

Już niedługo Ministerstwo Rolnictwa przedstawi projekt ustawy o rodzinnych gospodarstwach rolnych – zapowiedział to dziś szef tego resortu Grzegorz Puda. Minister wziął udział w Ogólnopolskiej Pielgrzymce Rodzin Rolników do Sanktuarium św. Andrzeja Boboli w Strachocinie k. Sanoka.

W przemówieniu Grzegorz Puda przypomniał, że kiedy obejmował funkcję w rządzie obiecywał wzmocnienie rodzinnych gospodarstw rolnych. Słowa dotrzymałem – dodał.

– Już niedługo przedstawimy rolnikom ustawę o rodzinnych gospodarstwach rolnych. Projekt ten zawiera kilkanaście pakietów korzyści w kilkudziesięciu obszarach, np. w obszarze podatkowym, obszarze gospodarczym, społecznym czy nawet związanym z tematem dziedziczenia. Dzięki tym zapisom tą ustawą objętych będzie prawie 100 proc. rodzinnych gospodarstw rolnych. Tą ustawą rząd dokona wielkiej reformy ustrojowej polskiej wsi – zapewniał Grzegorz Puda.    

Minister podkreślił, że ustawa z pewnością korzystnie wpłynie na poprawę komfortu życia na wsi, podobnie jak inne rozwiązania Polskiego Ładu. Szef resortu rolnictwa dodał, że społeczeństwo musi zrozumieć, że w jego interesie dla zapewnienia dobrobytu, bezpieczeństwa i suwerenności całego narodu jest szanować i wspierać polskich rolników.

List do uczestników pielgrzymki rodzin rolników skierowali: premier Mateusz Morawiecki oraz prezes PiS Jarosław Kaczyński.

RIRM

 

drukuj