PAP/Paweł Supernak

Min. E. Rafalska: W ciągu miesiąca, najwyżej dwóch, powinniśmy bliżej poznać szczegóły rozwiązania dot. wsparcia dla emerytów

W ciągu miesiąca, najwyżej dwóch, powinniśmy bliżej poznać szczegóły rozwiązania dot. wsparcia dla emerytów – mówiła minister rodziny pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska. Polityk odniosła się w ten sposób do słów prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego.

Lider partii rządzącej na łamach prasy oświadczył, że znajdą się środki na to, żeby poprawić los emerytów oraz, że sprawa dodatku specjalnego dla tej grupy jest omawiana na posiedzeniach zarówno rządu, jak i kierownictwa PiS.

Minister Elżbieta Rafalska wskazuje, że na ostateczne rozwiązania trzeba jeszcze poczekać.

– Prezes Kaczyński mówił, że trwają prace nad takim sposobem wsparcia emerytów – szczególnie myślimy o tych emerytach, którzy biorą nie tylko minimalne świadczenia emerytalne, ale też świadczenie niższe od przeciętnego świadczenia, chociaż te przeciętne też są w Polsce ciągle niewysokie. Mówił, że rząd pracuje nad takim rozwiązaniem. Również zapadają takie decyzje polityczne. One jeszcze nie doprowadziły do rozstrzygnięcia, jaki będzie ostateczny kształt tego rozwiązania. Musimy wykazać jeszcze trochę cierpliwości – podkreśliła Elżbieta Rafalska.

Szefowa resortu zaznaczyła też, że w przyszłorocznym budżecie zabezpieczono ponad 6 mld 900 mln zł na waloryzację rent i emerytur.

RIRM

drukuj