fot. PAP/Rafał Guz

Min. E. Rafalska: Nie pracujemy nad zmianami ograniczenia handlu w niedziele

Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej nie pracuje nad zmianami ograniczenia handlu w niedziele. Ustawa ograniczająca handel jest wprowadzana etapami. W tym roku zakaz nie obowiązuje jedynie w ostatnią niedzielę miesiąca.

W Sejmie leży poselski projekt zmiany, który dotyczy uszczegółowienia zapisów m.in. kwestii związanych z tzw. placówkami pocztowymi.

Przedstawiciele resortu byli dziś pytani na konferencji prasowej o to, czy możliwe jest, by handlowe niedziele wypadały jedynie dwa razy w miesiącu. Resort zapewnił, że nie pracuje nad zmianami w tej kwestii. Minister Elżbieta Rafalska przypomniała też m.in. o zapisach poselskiego projektu.

– Nowelizacja, która była przygotowana przez posłów, nie wprowadzała i nie proponowała żadnych radykalnych zmian co do ilości ograniczeń, jeżeli chodzi o ilość niedziel – mówiła Elżbieta Rafalska.

Ustawa o ograniczeniu handlu w niedziele i święta weszła w życie 1 marca ubiegłego roku. Zgodnie z nią zakaz handlu od 2020 roku nie będzie obowiązywał jedynie w ostatnią niedzielę stycznia, kwietnia, czerwca i sierpnia każdego kolejnego roku.

Ustawa przewiduje obecnie katalog 32 wyłączeń. Za złamanie zakazu handlu w niedziele grozi kara w wysokości od 1 tys. zł do 100 tys. zł, a przy uporczywym łamaniu ustawy – kara ograniczenia wolności.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl