fot. PAP/Wojciech Olkuśnik

Min. D. Piontkowski: Dziękuję młodym Polakom, uczniom polskich i polonijnych szkół. To dzięki wam wiem, że warto być Polakiem

Z okazji Dnia Polonii i Polaków za Granicą minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski skierował specjalne życzenia do nauczycieli, uczniów i rodziców mieszkających poza naszym krajem.

– Szanowni Państwo: nauczyciele, uczniowie, rodzice, rodacy. W Dniu Polonii i Polaków za Granicą chciałbym złożyć wam wyrazy szczególnej wdzięczności. Wdzięczności za to, że pracując w szkołach polskich, w szkołach polonijnych na całym świecie podtrzymujecie polską tożsamość narodową – akcentował szef resortu edukacji.

Jak mówił min. Dariusz Piontkowski to dzięki takim osobom kolejne pokolenia Polaków pamiętają skąd wywodzą się ich przodkowie.

– To dzięki wam Polska pozostaje w sercach Polaków na całym świecie. Dziękuję także rodzicom, bez których zachowanie tego poczucia tożsamości narodowej nie byłoby możliwe. Dziękuję także młodym Polakom, uczniom polskich i polonijnych szkół. To dzięki wam wiem, że warto być Polakiem, że patriotyzm może być budowany nie tylko tu w kraju, ale funkcjonuje także w środowiskach polskich poza granicami naszego państwa. To dzięki Wam polskość na pewno przetrwa. W Dni Polonii i Polaków za Granicą życzę jeszcze raz wszystkim Polakom na całym świecie wszystkiego najlepszego – powiedział minister edukacji narodowej.

TV Trwam News

drukuj