fot. PAP/Albert Zawada

Min. A. Niedzielski: Z Domowej Opieki Medycznej skorzystało już 1 mln osób

Przekroczyliśmy 1 mln osób, które skorzystały z Domowej Opieki Medycznej – napisał dziś rano minister zdrowia, Adam Niedzielski. Poinformował, że konsultanci DOM uratowali życie ok. 6 tys. pacjentów, wzywając karetkę.

Program Domowej Opieki Medycznej ma na celu zdalne monitorowanie stanu zdrowia pacjentów z COVID-19, w tym poziomu saturacji, czyli nasycenia krwi tętniczej tlenem, tętna, temperatury oraz objawów chorobowych. Konsultanci i lekarze monitorują wyniki pomiarów pacjentów i w razie konieczności wzywają pogotowie. W sytuacjach niepokojących pacjent jest kierowany na zdalną konsultację.

Minister zdrowia poinformował dzisiaj, że do niedzieli z Domowej Opieki Medycznej skorzystało już 1 mln osób.

„Lekarze udzielili już 130 tys. konsultacji pacjentom korzystającym z pulsoksymetrów. Wyniki na bieżąco przekazuje 126 tys. osób. Ok 6 tys. pacjentom konsultanci DOM uratowali życie, wzywając karetkę” – napisał na Twitterze Adam Niedzielski.

Do programu automatycznie są włączani pacjenci z COVID-19, którzy ukończyli 55 lat. Po stwierdzeniu pozytywnego wyniku na COVID-19 pacjentowi jest dostarczany pulsoksymetr przez pracownika Poczty Polskiej.

Pacjenci, którzy mają mniej niż 55 lat, mogą skorzystać z programu po wypełnieniu formularza Domowej Opieki Medycznej na stronie Ministerstwa Zdrowia lub po kwalifikacji przez lekarza podstawowej opieki zdrowotnej, zarejestrowanego w systemie Domowej Opieki Medycznej.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl