Min. A. Kwiatkowski rozpoczyna wizytę w USA

Prezydencki minister Adam Kwiatkowski rozpocznie dziś trzydniową wizytę w Stanach Zjednoczonych. Pierwszym punktem jego pobytu za oceanem będzie Msz św. w katedrze św. Patryka w Nowym Jorku. Po Eucharystii polityk weźmie udział w corocznej Paradzie Pułaskiego. Inicjatywa ma uczcić pamięć bohatera obojga narodów, Polski i Stanów Zjednoczonych.

Minister Adam Kwiatkowski podkreślił, że wydarzenie promuje Polskę i integruje całą Polonie.

Będę miał zaszczyt na paradzie reprezentować Prezydenta RP i przekazać jego słowa. Słowa, które skierował do komitetu parady, do tych którzy tę paradę od lat organizują. Przekaże także biało-czerwoną flagę właśnie dla komitetu parady Pułaskiego. To wydarzenie promuje Polskę w Nowym Yorku, na Manhattanie, ale też integruje całą Polonię, to przecież wielotysięczny przemarsz wielu Polaków w różnym wieku – akcentował sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta.

W poniedziałek prezydencki minister Adam Kwiatkowski uda się do San Francisco. Tam spotka się m.in. z pracownikami i założycielami start-up’ów z sektora zaawansowanych technologii.

Z kolei we wtorek w Waszyngtonie polityk weźmie udział w gali 100 – lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości. W planie jest też m.in. spotkanie z liderami Polonii okręgu waszyngtońskiego.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl