Min. A. Adamczyk: Pieniądze wydane na Krajowy Program Kolejowy zostają w Polsce

Pieniądze, wydane na Krajowy Program Kolejowy, w coraz większym stopniu zostają w Polsce – powiedział PAP minister infrastruktury Andrzej Adamczyk. Do 2023 roku na inwestycje jest do wydania blisko 67 miliardów złotych, coraz więcej umów jest podpisywanych z polskimi firmami.

„Coraz więcej umów, w drodze przetargów, trafia do polskich firm” – powiedział Andrzej Adamczyk.

„Jeszcze w marcu 2017 roku wartość tych umów, realizowanych przez rodzimych wykonawców, wynosiła 50 proc.” – dodał minister.

„Już w marcu 2018 roku polskie firmy odpowiadały za 54 proc. wartości zawartych umów, a mam nadzieję, że do końca 2018 roku ta liczba jeszcze wzrośnie” – stwierdził Andrzej Adamczyk.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl