fot. PAP/Lech Muszyński

Milion złotych nagrody za wskazanie sprawcy skażenia rzeki Odry

Komendant Główny Policji, gen. insp. Jarosław Szymczyk, wyznaczył milion złotych nagrody za odnalezienie sprawcy zanieczyszczenia rzeki Odry. Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że rząd podejmie działania, które mają jak najszybciej zminimalizować straty środowiskowe.  

Szef rządu podkreślił w Gorzowie Wielkopolskim, że rząd jest zdeterminowany, by znaleźć winnych i ukarać ich. Zapowiedział jednocześnie działania, które mają jak najszybciej zminimalizować straty środowiskowe. [czytaj więcej]

Maciej Wąsik, wiceminister spraw wewnętrznych i administracji, przypomniał, że sprawę zanieczyszczenia rzeki policja bada razem z prokuraturą.

– Najprawdopodobniej to człowiek jest odpowiedzialny za to zjawisko w wyniku nieodpowiedzialności albo nieuprawnionego usuwania ścieków. Policja razem z prokuraturą prowadzi postępowanie. Komendant Główny Policji wyznaczył dziś nagrodę w wysokości 1 mln złotych za pomoc w wykryciu sprawców katastrofy ekologicznej – poinformował wiceminister spraw wewnętrznych i administracji.

Maciej Wąsik dodał, że w związku z obecną sytuacją na Odrze Służby Państwowe działają w trybie ciągłym. Koncentrują się na monitoringu stanu wody w Odrze oraz badaniu martwych ryb i usuwaniu skutków ich pomoru.

Dotychczasowe wyniki badań po stronie polskiej i niemieckiej nie wykazały obecności rtęci w skażonej rzece. Jednak, jak przekazała Anna Moskwa, minister klimatu i środowiska, wskazują one na wysokie zasolenie pobranej wody.


RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl