Mieszkanie plus: ruszył konkurs na osiedle z prefabrykatów

Ruszył konkurs na osiedle z prefabrykatów w ramach programu Mieszkanie plus – poinformował Bank Gospodarstwa Krajowego Nieruchomości. Chodzi o wypracowanie nowoczesnych i powtarzalnych rozwiązań technologicznych.

Takie rozwiązania mają pozwolić całemu rynkowi zwiększyć skalę inwestycji i obniżyć ich koszty. Prefabrykacja może pomóc skutecznie rozwiązać problem niedoboru mieszkań i rosnących kosztów pracy. Wszystko to przy zachowaniu wysokich standardów inwestycji.

Ten system zabudowy powinien ograniczać czasochłonność wykonywanych prac oraz być spójny technicznie i technologicznie. Na koniec 2019 roku ma być już gotowa własna technologia prefabrykatów.

Celem konkursu jest wybudowanie własnego systemu prefabrykacji – tłumaczy członek zarządu BGK Nieruchomości Grzegorz Muszyński.

– Tak jak w latach 70. był implementowany do Polski francuski system prefabrykacji – bo on nawet nie był polski, my chcemy wybudować własny system. Chcemy, żeby to polscy inżynierowie, technolodzy i architekci przygotowali dla nas system, który da nam możliwość przyspieszenia inwestycji budowlanych w Polsce. My będziemy tutaj jako prekursor i mamy nadzieję, że prefabrykacja przyjmie się na całej przestrzeni budowlanej w Polsce – mówi Grzegorz Muszyński.

W konkursie najpierw projektowane będą elementy, na ich bazie – sekcje budynków, a dopiero na końcu powstanie finalny budynek. Chodzi o to, by możliwie różnorodne budynki były realizowane z jak najmniejszej liczby typów powtarzalnych elementów.

Termin składania zgłoszeń mija 17. września br. Ogłoszenie wyników konkursu jest planowane na 14. grudnia.

RIRM

 

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl