fot. https://www.gov.pl

MF i KAS rozpoczynają cykl spotkań ws. zmian w systemie podatkowym

Resort finansów i Krajowa Administracja Skarbowa rozpoczynają cykl spotkań informacyjnych dla przedsiębiorców, osób zajmujących się obsługą kadr i płac, pracowników, emerytów i rencistów oraz rodziców nt. zmian w systemie podatkowym – poinformowało w czwartek Ministerstwo Finansów.

Ministerstwo wyjaśniło, że pierwsze spotkanie online odbędzie się w poniedziałek 13 czerwca. Udział w spotkaniach jest bezpłatny, a chętni powinni się na nie zarejestrować poprzez stronę: pfrportal.pl/niskie-podatki/.

Jak poinformowano każde spotkanie dotyczyć będzie takich tematów jak: obniżka stawki PIT z 17 do 12 proc.; likwidacja tzw. ulgi dla klasy średniej; uchylenie mechanizmu odroczenia poboru i wpłaty zaliczek na podatek dochodowy w 2022 r.; uelastycznienie zasad stosowania kwoty wolnej od podatku (tj. 1/12 kwoty zmniejszającej podatek); możliwość wyboru skali podatkowej przez podatników opodatkowanych podatkiem liniowym i ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych; możliwość odliczenia składki na ubezpieczenie zdrowotne przez przedsiębiorców na podatku liniowym, ryczałcie i karcie podatkowej; przywrócenie preferencyjnego rozliczania dochodów rodziców samotnie wychowujących dzieci; wprowadzenie szeregu nowych preferencji prorodzinnych w tym m.in. zwiększenie kwoty dochodów dziecka bez utraty preferencji podatkowych przez rodziców, czy rozdzielenie renty rodzinnej od dochodów rodzica; zasady składania informacji o liczbie dzieci dla podatników, którzy korzystają z ulgi dla rodzin 4 plus.

Resort przekazał, że spotkania będą trwały maksymalnie 90 minut, limit miejsc na spotkaniu to 2 tys. osób.

Spotkania odbywać się będą od 13 czerwca do 5 lipca. Daty i godziny poszczególnych spotkań dostępne są na stronie Ministerstwa Finansów.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl