Merkel i prezydent Chin rozmawiali o Ukrainie

Kanclerz Niemiec Angela Merkel i prezydent Chin Xi Jinping uzgodnili w niedzielę w rozmowie telefonicznej, że kryzysy na Ukrainie musi być rozwiązany dzięki dyplomacji, na drodze dialogu.

„Kanclerz wyjaśniła sytuację na Ukrainie oraz wytłumaczyła, jakie kroki polityczne można podjąć, by rozwiązać konflikt” – napisał rzecznik Merkel Steffen Seibert w komunikacie.

„Prezydent Chin również opowiedział się za znalezieniem takiego rozwiązania na drodze dialogu” – dodał Seibert. Xi podkreślił, że należy znaleźć rozwiązanie, które „mieści się w ramach prawa międzynarodowego”.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl