fot. twitter.com/MEN_GOV_PL

MEN: Rekordowe ponad 12 tys. zgłoszeń do akcji „Razem na Święta”

Ponad 12 tys. szkół, przedszkoli i placówek oświatowych wzięło udział w akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej „Razem na Święta”. W jej ramach organizowane są m.in. zbiórki darów dla potrzebujących – poinformował resort w poniedziałek. I wskazał, że to rekordowa liczba zgłoszeń.

Tegoroczna edycja była trzecią, z rekordową liczbą 12 192 zgłoszeń szkół, przedszkoli i placówek oświatowych. W roku 2019 w inicjatywę włączyli się uczniowie i nauczyciele z ponad 10 tys. szkół, przedszkoli i placówek oświatowych, a w 2018 – z ponad 6 tys.

W ramach akcji uczniowie i nauczyciele wspólnie organizowali zbiórki darów dla potrzebujących, śpiewali kolędy, przygotowywali kartki z życzeniami oraz świąteczne upominki dla osób starszych i samotnych z najbliższej okolicy.

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek, zwracając się do uczestników akcji wyraził ogromną wdzięczność za tak liczny udział „w tej bardzo dobrej i wychowawczej akcji”.

„Dziękuję wszystkim lokalnym organizatorom, nauczycielom, opiekunom, rodzicom, a nade wszystko uczniom, którzy zorganizowali szereg znakomitych inicjatyw charytatywnych” – mówił, cytowany w komunikacie.

https://twitter.com/MEN_GOV_PL/status/1341083877805273088

Przemysław Czarnek podkreślił również, że „są rozmaite akcje, które rzeczywiście pokazują naszą empatię w stosunku do osób potrzebujących. Zauważamy los również innych i obdarowujemy się”.

Do tegorocznej akcji przystąpiły, oprócz placówek na terenie kraju, także 73 placówki polonijne z całego świata – 5 szkół społecznych, 18 Szkół Polskich przy placówkach dyplomatycznych i 4 szkoły w systemie oświaty kraju zamieszkania.

Jak poinformował resort edukacji w komunikacie, wśród tegorocznych działań uczestników znalazły się m.in. zbiórka darów dla potrzebujących, występ dla personelu i pacjentów jednego ze szpitali, przygotowanie świątecznych kartek przez przedszkolaków dla mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Rabce-Zdroju. Przedszkolaki z oddziału przedszkolnego ze Szkoły Podstawowej im. Marii Kotulskiej w Jodłówce Tuchowskiej przekazały świąteczne życzenia oraz wspólnie przygotowany upominek do Domu Samotnej Matki w Tarnowie.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl