fot. twitter.com/MEN_GOV_PL

MEiN: Wszystkie szkoły średnie pracowały w poniedziałek w trybie hybrydowym

Wszystkie szkoły średnie prowadziły w poniedziałek naukę w trybie hybrydowym, 99,6 proc. szkół podstawowych w klasach I-III pracowało w trybie stacjonarnym, a w klasach IV-VIII w trybie hybrydowym. Stacjonarnie zajęcia odbywały się także w 99,7 proc. przedszkoli – podało MEiN.

7812 szkół ponadpodstawowych pracowało w trybie hybrydowym, czyli 100 proc. z nich.

Resort edukacji i nauki przekazał, że w poniedziałek w 14 346 szkołach podstawowych w klasach I-III zajęcia odbywały się stacjonarnie, a w klasach IV-VIII w trybie hybrydowym, co daje 99,6 proc. z nich. Cztery ze szkół podstawowych prowadziły naukę zdalnie, a w trybie mieszanym – 60 placówek.

15 226 przedszkoli i placówek wychowania przedszkolnego pracowało w trybie stacjonarnym (99,7 proc.). W trybie zdalnym pracowało jedno przedszkole, a 39 w trybie mieszanym.

Dane to pokazują stan z poniedziałku z godz. 13.00 i pochodzą od kuratorów oświaty.

O przejściu przedszkola, placówki wychowania przedszkolnego lub szkoły na tryb pracy inny niż stacjonarny decyduje organ prowadzący, za zgodą sanepidu, po rozpoznaniu sytuacji epidemicznej w placówce.

W ubiegły poniedziałek uczniowie klas IV-VIII szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych, którzy od końca października uczyli się zdalnie, rozpoczęli w całym kraju naukę w trybie hybrydowym, gdzie połowa uczniów uczy się w szkole, a połowa w domu.

Uczniowie klas I-III szkół podstawowych 4 maja rozpoczęli naukę stacjonarną. Przedszkola, oddziały wychowania przedszkolnego – zerówki i inne formy wychowania przedszkolnego – od 19 kwietnia działają w całym kraju stacjonarnie, tak samo żłobki i kluby malucha.

PAP

drukuj