fot. PAP/Darek Delmanowicz

Szef polskiego MEiN i minister edukacji stanu Illinois podpisali deklarację o współpracy

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek oraz dyrektor generalny Rady ds. Edukacji Stanu Illinois Ernesto Matias podpisali dziś deklarację o współpracy w zakresie doskonalenia zawodowego i kierowania nauczycieli. Szef polskiego resortu przebywa z dwudniową wizytą w Stanach Zjednoczonych.

Informację o podpisaniu deklaracji o współpracy w zakresie doskonalenia i kierowania nauczycieli podało dziś Ministerstwo Edukacji i Nauki. 

„Chcemy, aby polscy nauczyciele przyjeżdżali do Illinois, aby w amerykańskich szkołach, gdzie znajdują się Polacy, uczyć języka polskiego oraz innych przedmiotów. To pozwoli rozszerzyć znajomość języka polskiego wśród Amerykanów polskiego pochodzenia” – powiedział szef resortu.

Jak informował w ubiegłym tygodniu resort edukacji i nauki, podczas wizyty w Stanach Zjednoczonych minister ma rozmawiać o wsparciu szkół polonijnych. Kluczowym punktem wizyty szefa MEiN jest podpisanie Deklaracji o Współpracy z Radą ds. Edukacji Stanu Illinois oraz Departamentem Stanu Wisconsin ds. Edukacji Publicznej w Zakresie Doskonalenia i Kierowania Nauczycieli.

Podczas wizyty w USA prof. Przemysław Czarnek spotkał się także z Polonią.

PAP/radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl