fot. pixabay.com

MEiN przekaże 10 mln zł dla uczelni niepublicznych na naukę zdalną

Ministerstwo Edukacji i Nauki przeznaczyło dla niepublicznych uczelni 10 mln zł na zapewnienie odpowiednich warunków nauczania na odległość. Szkoły wyższe mogą wykorzystać te środki m.in na zakup narzędzi niezbędnych do zdalnego nauczania w czy szkolenia dla nauczycieli akademickich.

Resort szacuje, że ze wsparcia skorzysta około stu uczelni niepublicznych. O tym, jakie kryteria musi spełnić uczelnia, aby skorzystać z pomocy oraz na co dokładnie może przeznaczyć środki, mówiła Anna Ostrowska, rzecznik prasowy MEiN.

Wysokość wsparcia uzależniona jest od liczby studentów studiów stacjonarnych. Te środki można przeznaczyć na zakup oprogramowania, sprzętu np. laptopów, tabletów, modemów, sprzętu potrzebnego do wyposażenia sal dydaktycznych, może to być również przeznaczenie środków na wynagrodzenie dla tych osób, które są odpowiedzialne za wsparcie wykładowców i studentów właśnie w prowadzeniu zajęć w trybie online. Wsparcie finansowe będzie można również przeznaczyć na szkolenia dla nauczycieli akademickich i innych osób, które prowadzą zajęcia w trybie zdalnym – tłumaczyła Anna Ostrowska.  

Niepubliczne uczelnie mogą składać wnioski do 5 lutego tego roku. Wzór wniosku znajduje się na stronie internetowej MEiN. Wcześniej takie wsparcie finansowe na naukę zdalną otrzymały wszystkie uczelnie publiczne nadzorowane przez resort oraz uczelnie niepubliczne finansowane na zasadach szkół publicznych. Na ten cel przeznaczono 55 mln zł.

 

RIRM

drukuj