MEiN: Od nowego roku szkolnego do szkół ponadpodstawowych trafi nowy przedmiot – historia i teraźniejszość

Od nowego roku szkolnego do szkół ponadpodstawowych trafi nowy przedmiot: historia i teraźniejszość – zapowiedział minister edukacji i nauki, prof. Przemysław Czarnek.

W trakcie prezentacji Polskiego Ładu prezes PiS, Jarosław Kaczyński, mówił o potrzebie nauczania historii w nowy sposób. Realizacją tego postulatu zajmuje się resort edukacji i nauki. Obok zwykłych lekcji historii będzie lekcja dodatkowa. Przedmiot ma nosić nazwę: historia i teraźniejszość.

– Nauczanie historii w sposób nowoczesny, z podziałem na powszechną i polską, ale głównie historii drugiej połowy XX wieku, której się nie uczymy. Mówię o uczniach, młodzieży, bo kończy się zazwyczaj nauczanie historii na II wojnie światowej, a o losach Polski, Europy i świata w drugiej połowie XX wieku niewiele młodzi ludzie wiedzą – wskazał w RMF prof. Przemysław Czarnek.

Przedmiot ma trafić do szkół ponadpodstawowych, tzn. do liceów, techników i szkół branżowych. Zajęć z historii i teraźniejszości na pewno nie będą mieli uczniowie klas trzecich i czwartych. Wtedy mają skupić się na maturze. Pewni tych zajęć mogą być za to uczniowie klas pierwszych.

– Od 1 września 2022 roku, już od przyszłego roku szkolnego – poinformował minister edukacji i nauki.

Waży się liczba lekcji. Będzie to minimum jedna godzina w tygodniu.

 

TV Trwam News

drukuj