fot. PAP/EPA

Masowe protesty w Rosji

W Rosji odbyły się masowe demonstracje. Ich uczestnicy żądali uwolnienia Aleksieja Nawalnego z aresztu i oskarżali prezydenta Władimira Putina o korupcję. Rosyjska policja zatrzymała ponad 5 tysięcy osób.

Protesty w obronie aresztowanego opozycjonisty Aleksieja Nawalnego trwały w wielu rosyjskich miastach. Media donoszą, że policja używała gazu łzawiącego i paralizatorów. Wielu zwolenników Aleksieja Nawalnego zostało mocno pobitych. W Kazaniu funkcjonariusze nakazali zatrzymanym położyć się na śniegu, zrywali z nich maseczki i fotografowali telefonami komórkowymi.

– Nie mogę dłużej znieść tego całego g****, które dzieje się na wsi. Powinniśmy wstać i walczyć. Białorusinom się to udało, co oznacza, że my też możemy – podkreślał uczestnik demonstracji.

– Chcę mieszkać w państwie prawa, w którym wszyscy są równi wobec prawa, gdzie są wolne media. Dlatego nie mogłem zostać w domu i tu nie przyjechać – powiedział protestujący.

W Moskwie zatrzymana została m.in. żona Aleksieja Nawalnego – Julia Nawalna. Policja zarzuca jej naruszenie przepisów o zgromadzeniach. Posiedzenie sądu odbędzie się w poniedziałek. Julia Nawalna została zwolniona z komisariatu.

Tylko w niedzielę doszło do zatrzymań w ponad 50 miastach, najwięcej w Moskwie i Petersburgu. Policja zatrzymała ponad 5 tysięcy osób. Sądy orzekały kary grzywien i aresztu administracyjnego, po czym zatrzymanych zawożono z powrotem na komisariaty policji. Tam byli przesłuchiwani przez funkcjonariuszy komitetu śledczego. Wiele krajów, w tym Stany Zjednoczone, potępiają brutalne działania władz rosyjskich i wzywają do natychmiastowego uwolnienia lidera opozycji Aleksieja Nawalnego.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl