Marszałek Sejmu rozmawiał z szefem Izby Reprezentantów Królestwa Maroka m.in. o migracji

Współpraca Polski i Maroka w ramach organizacji międzynarodowych i grup bilateralnych, wymiana gospodarcza i infrastruktura, migracja – to niektóre tematy czwartkowej rozmowy marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego z przewodniczącym Izby Reprezentantów Królestwa Maroka Habibem El Malkim.

Na stronie internetowej Sejmu podkreślono, że w spotkaniu, które odbyło się w czwartek w polskim Sejmie uczestniczyli też posłowie z Polsko-Marokańskiej Grupy Parlamentarnej: Killion Munyama, Marcin Porzucek i Bogusław Sonik oraz ambasador RP w Maroku Marek Ziółkowski. Dodano, że polskim parlamentarzystom towarzyszyła szefowa Kancelarii Sejmu Agnieszka Kaczmarska.

Jak podkreślono, istotnym tematem rozmowy polityków była dyplomacja parlamentarna.

„Marszałek Sejmu zauważył, że jej znaczenie w życiu publicznym rośnie, co stwarza pole do współpracy obu krajów. Przewodniczący El Malki zwrócił uwagę na rolę grup bilateralnych jako instrumentu pogłębiania i rozwijania polsko-marokańskiej współpracy. Posłowie Munyama i Sonik podkreślali z kolei znaczenie edukacyjnego i kulturalnego wymiaru współdziałania” – czytamy na stronie Sejmu.

Zaznaczono też, że marszałek Sejmu i przewodniczący Izby Reprezentantów podkreślali „doskonały stan dwustronnych relacji”.

„Omawiali także znaczenie członkostwa Polski w Radzie Bezpieczeństwa ONZ dla współpracy obu państw” – dodano.

Wcześniej z przewodniczącym Izby Reprezentantów Królestwa Maroka spotkał się marszałek Senatu Stanisław Karczewski.

Wizyta szefa marokańskiej Izby Reprezentantów w Warszawie rozpoczęła się w środę. Podczas pobytu w Polsce Habib El Malki spotyka się z przedstawicielami najwyższych władz państwowych.

PAP/RIRM

drukuj